Mini Game Review

Lilit

[поза]штатний глюк
Модератор
Crystal Power
Регистрация
4 Апр 2008
Сообщения
6,177
Реакции
1,331
да, я рили почти не смотрю оняму нынче, визуалки успокаивают
Who is Mike?

Разработчик\издатель
: Fervent Studio
Жанр: визуальная новелла, детектив, мистика (ворнинг: кровища)
Язык: EN, RU (фан)
Даты выхода: 2015

Сюжет: итак вы (да, вот так сразу) приходите в себя, у вас болит голова и кажется провал/ы в памяти. А ещё перед вами стоит какой-то мужчина (без очков плохо видно) с бейсбольной битой.
И как будто этого было мало поиск и водружение очков на нос показывает, что перед вами - Майк. И наш герой - тоже Майк, да не тёзка, а один и тот же человек. Кажется.

Рисовка: нутакое (из-за специфики названия ничего приличного не находится из видео)

Вердикт: очень короткая бесплатная визуалка с приятно поданой идеей. Моя личная ложка дёгтя - все роуты даже мой моск сделали вскипеть, но они походу и планировались как отдельные истории, а не дополнение основной (потому что в противном случае логика улетела в окно). В целом не прямо рекомендую, но советую.
 

Lilit

[поза]штатний глюк
Модератор
Crystal Power
Регистрация
4 Апр 2008
Сообщения
6,177
Реакции
1,331
Ballads at Midnight

Разработчик\издатель
: Synstoria
Жанр: визуальная новелла, фэнтези, отомэ
Язык: EN
Даты выхода: 2022

Сюжет: Абигейл (имя можно изменить) везут на растерзание страшно-ужасному вампиру. Да, вот так сразу. Однако во-первых сама Абигейл не спешит на съедение, да и вампир что-то не сильно похож на кровожадного монстра, по крайней мере на первый взгляд.


Вердикт: вот с такими играми прямо снова обретаешь веру в отомэ, святые пудинги! Персонажи говорят словами через рот, персонажи в принципе разговаривают и узнают друг друга постепенно.
Сюжет по желанию (реально от опций зависит, да и акцент там не на сюжете), впрочем игра бесплатна, сделана за месяц и это прямо ащщщщщ. Если типичное отомэ бесит - вэлкам, я прямо со времён Aloners так не пищал довольно, хотя там конечно и сюжета додают.
 

Lilit

[поза]штатний глюк
Модератор
Crystal Power
Регистрация
4 Апр 2008
Сообщения
6,177
Реакции
1,331
ні, ну про українські візуалки тре українською, особливо про такі
Бабай
24.02

Розробник/видавець: Oleksa_Derzybis (так, це лінк)
Жанр: візуальна новела, жахи, драма (попереждення: війна, вибухи, сьогодення)
Мова: UA
Дата виходу: 2022


Сюжет:
Діти бачать містику у всьому, що їх оточує. Втеча від реальності для них і є реальність. Рано чи пізно, діти дорослішають. Цьому не можна завадити. Єдине, на що ми можемо вплинути - реальність, у якій вони подорослішають...
Власне кілька перших днів війни очима дитини.

Up6m5a.png


Вердикт: сильно, влучно, боляче (і це я дітей не люблю). Наразі моя топ-1 візуалка з цього джему (та й українська взагалі), якщо не боїтеся вкотре перерожити 24.02 - рекомендую.
 

Lilit

[поза]штатний глюк
Модератор
Crystal Power
Регистрация
4 Апр 2008
Сообщения
6,177
Реакции
1,331
Пташина Казка

Розробник/видавець
: gronaproject (так, це лінк)
Жанр: візуальна новела, драма (попереждення: сьогодення)
Мова: UA
Дата виходу: 2022

Сюжет: Принцеса, канарка і сокіл намагаються дійти до мами принцеси.

HvTjAK.jpg


Вердикт: візуальний стиль прям дуже сподобався, текст і образи/порівняння трошки грубуваті, якщо вже прямо прискіпуватися. Але загалом без питань топ-2, для короткої безкоштовної гри - чудово.
 

Lilit

[поза]штатний глюк
Модератор
Crystal Power
Регистрация
4 Апр 2008
Сообщения
6,177
Реакции
1,331
Заграва

Розробник/видавець
: Jay Nay (так, це лінк)
Жанр: візуальна новела, драма (попереждення: сьогодення, сирени, вибухи)
Мова: UA
Дата виходу: 2022

Сюжет: Леся з батьком і сім'єю друзів переїхала до Львова, але чомусь вона не може згадати обставини переїзду і деякі слова наче самі собою втрачають свій зміст.

LmrTci.png


Вердикт: зроблено добре, але вибір теми-сюжету, мгм, не дивний, але неприємний (тобто про таке зараз не дуже хочеться читати, хоча звісно сам факт теж неприємний).
Алсо я щойно допетрав, що "сьогодення" це тепер інформація для попереджень.
 

Lilit

[поза]штатний глюк
Модератор
Crystal Power
Регистрация
4 Апр 2008
Сообщения
6,177
Реакции
1,331
All Dream Long A Flower Storm

Розробник/видавець
: NUMBER7
Жанр: візуальна новела, головоломка, пригоди (попереждення: мгм, смерть персонажів?.. Коротше в грі є сокира і її тре використовувати)
Мова: JP, EN
Дата виходу: 2021

Сюжет: невеличка подорож через сон разом з чарівною Баку (нагадую, що зазвичай Баку це тапір, але така няшна дівоча версія мені теж до вподоби).

лінк на сторінку в Стімі, бо з роликами біда

Вердикт: чудовий візуальний стиль, бажано звісно бути трошки в темі всяких легенд з віруваннями, але не дуже принципово. Для короткої безкоштовної гри - прекрасно.
 

Lilit

[поза]штатний глюк
Модератор
Crystal Power
Регистрация
4 Апр 2008
Сообщения
6,177
Реакции
1,331
Code Vein

Розробник/видавець
: BANDAI NAMCO Studios
Жанр: РПГ, бойовик (попереждення: жорстокість, насильство, суіцид, кров, дуууже багато крові)
Мова: JP, EN
Дата виходу: 2019

Сюжет: сталася чергова глобальна катастрофа і ви (себто ваш персонаж і редактор персонажа тут просто топовий, раптом шо) приходите до тями вже -надять років після всього. Більшість людей навколо - "безсмертні", живі трупи, оживлені за допомогою специфічного паразита, по факту дуже схожі на класичних вампірів. Звісно і нашого героя це теж стосується, але є нюанс: у безсмертних є певні здібності, які залежать від "коду крові", але в нас таких обмежень нема, тому можна використовувати будь-який "код", який трапить до рук (чи до рота, пам'ятаємо про вампірів). І якщо цього всього вам раптом замало - "безсмертні" втрачають себе, перетворюючись в бездумних монстрів, які керуються лише жагою вбивства, а крові в світі залишилось дуже, дуже мало.


Вердикт: якщо ви не звикли до японських РПГ, де можна годинами блукати в першій чверті першої локації, буде дуже нудно. Загалом мені дуже зайшов світ/візуал, цікава ідея зі здібностями (можна робити доволі прикольні комбо), тому якщо величезні локації і досить заморочливі босс файти не лякають - рекомендую.
 

Lilit

[поза]штатний глюк
Модератор
Crystal Power
Регистрация
4 Апр 2008
Сообщения
6,177
Реакции
1,331
Sumire

Розробник/видавець
: GameTomo
Жанр: пригоди
Мова: JP, EN
Дата виходу: 2021

Сюжет: квітка з іншого світу, яка може існувати в цьому світі лише один день, лише до заходу сонця. Суміре обіцяє, що проведе цей день з квіткою, але яким він буде залежить від вас.


Вердикт: дуже приємний стиль, та й загалом візуал дуже гарний, як і саундтрек. Сюжет не новий, та й не претендує на оригінальність, але грати приємно і попри не дуже позитивні теми гра вийшла напрочуд мила.
 

Lilit

[поза]штатний глюк
Модератор
Crystal Power
Регистрация
4 Апр 2008
Сообщения
6,177
Реакции
1,331
It gets so lonely here

Розробник/видавець
: ebi-hime
Жанр: візуальна новела, драма, фентезі (попереждення: жорстокість, насильство, канібалізм, усілякі неаппетитні подробиці)
Мова
: EN, UA
Дата виходу: 2023

Сюжет: дівчина вже дуже довго біжить крізь темний ліс, її переслідують, але вона боїться озирнутися, боїться навіть думати про це. І ось на її шляху несподівано з'являється три напрямки, в яких вона може піти: море, село і замок. Можливо, в якомусь з цих напрямків на неї чекає безпека і відпочинок.

трейлер і скріни в Стімі, тримайте найкращий (імхо) ОСТ:

Вердикт: як на безкоштовну візуалку - добре, як на мене занадто передбачувана плюс надто багато тексту повторюється раз у раз, але цікава ідея і я ж прискіпливий, про кількість спожитого медіа взагалі краще промовчу, тому на моє "передбачуване" можна не рівнятися. Але спробувати варто, бо зазвичай Ебі-хіме (та й автори юрі загалом) роблять набагато більш рожево-флафні історії, а не таку безвихідь.
 

Lilit

[поза]штатний глюк
Модератор
Crystal Power
Регистрация
4 Апр 2008
Сообщения
6,177
Реакции
1,331
Who Is The Red Queen?

Розробник/видавець
: 4noki
Жанр: візуальна новела, драма, фентезі (попереждення: жорстокість, насильство, усілякі неаппетитні подробиці)
Мова
: EN
Дата виходу: 2021

Сюжет: Аліса падає... падає... і потрапляє в Дивокрай. Щоб повернутися додому їй треба знайти Червону Королеву, а точніше... всі частини Червоної Королеви.


Вердикт: гра непогана, просто дуже проста і трошки наївна, враження наче від першої гри автора (ні, гра не перша). Загалом швиденько прочитати можна, просто там багато чого хочеться доробити, особливо в плані тексту і сюжету, бо потенціал точно є. Зате вона коротка і безкоштовна :3
 

Lilit

[поза]штатний глюк
Модератор
Crystal Power
Регистрация
4 Апр 2008
Сообщения
6,177
Реакции
1,331
Ноти моєї тиші

Розробник/видавець
: Kostrum Games (і це лінк)
Жанр: візуальна новела, драма
Мова: UA
Дата виходу: 2023

Сюжет: після автомобільної аварії талановитий піаніст Стефан втрачає слух, а разом зі слухом свою мрію і віру в майбутнє.

(трейлер не знайшов, най буде)

Вердикт: круто зроблена візуалка з доволі небанальним сюжетом, трошки нагадала Christmas Tina (це все чорні коти винні!). Окремий плюс за увагу до деталей в невеличких інтерактивах, мальовці і звуках. Буду слідкувати за цією командою, в них з кожною грою виходить все краще.
 
Последнее редактирование:

Lilit

[поза]штатний глюк
Модератор
Crystal Power
Регистрация
4 Апр 2008
Сообщения
6,177
Реакции
1,331
Christmas Tina

Розробник/видавець
: Nekoday
Жанр: візуальна новела, драма
Мова: JP, EN
Дата виходу: 2020

Сюжет: Канна намагається заробити грошей, щоб допомогти батькам зібрати величезну суму на операцію, без якої її маленька сестра помре.
Дзін кинув роботу в ресторані і легально приїхав з Китаю в Японію, щоб заробити достатньо грошей на навчання в університеті.
Їм обом пропонують роботу, яка надто проста, щоб робити її вдвох, але вони проходять співбесіду одночасно і, хоча Канна не знає китайської і Дзін - японської, вирішують розділити платню на двох. Їм лишень треба постійно знаходитися в старій будівлі покинутої залізничної станції один рік, і, за можливості, потурбуватися про чорну кішку, яка може туди прийти.


Вердикт: одразу зазначу, шо це звісно не Stage-nana, але сценарист - Катаока Томо (серія narcissu, Ame no Marginal, Fuyu no Polaris/Winter Polaris з того, що точно є в стімі). Хоча на відміну від вищезазначених ігор Тіна - набагато менш гнітюча і скоріш тяжіє до позитиву, ніж безвиході, бо власне так, це не Stage-nana. Та зазначити було треба, до того ж все одно стиль можна впізнати.
Сама ж гра почалася таким собі різким ударом реальності в обличчя, а потім глави з третьої десь по тринадцяту я не міг подужати натурально два з гаком роки, навіть не через сюжет, а через відмову героїв вести хоч якийсь діалог, там просто трапилася нудна повсякденність, де герої поводяться, як довбні, гірше тільки шкільні будні в Цикадах, простигосподи.
Зате далі всі 20 глав я проковтнув, не відлипаючи від монітора півночі, бо пішло чудово і вийшло приблизно те, що я очікував від сценариста і після опису гри, а саме - історія про групу людей, які намагаються пристосуватися до обставин, але життя їх наздоганяє і б'є раз за разом. Ну і ще про кішку (це важливо). Дуже файно оформлена візуальна складова, до речі, загалом якість візуалу і тексту на дуже високому рівні, особливо за таку смішну ціну.
Стосовно локалізації англійською переклад з японської (там ще багато китайської, але тут я пас) непоганий, але доволі сухий, більшість тонкощів не передає і ближче до кінця гри потроху стає гірше, подекуди були фрази, які перекладені сильно не так, але їх було небагато. Ще коли змінюється сцена і перша фраза китайською в мене текст не відображався ніякий і доводилося лізти в лог прочитаного. Також остання фраза в грі китайською і вона теж не відображається, а прочитати лог вже нема змоги. По сюжету зрозуміло, що це за фраза, але все одно неприємно.
 

Lilit

[поза]штатний глюк
Модератор
Crystal Power
Регистрация
4 Апр 2008
Сообщения
6,177
Реакции
1,331
J-Town: A Visual Novel

Розробник/видавець
: Star Town
Жанр: візуальна новела, повсякденність
Мова: EN
Дата виходу: 2023

Сюжет: один день з і про життя невеличкого японського містечка в Америці, фони, персонажі, події - реальні чи дуже наближені до реальності.


Вердикт: якраз нещодавно розмовляв про Little Tokyo в ЛА з подругою звідти і тут такий приємний сюрприз!
Це дуже очевидно а passion project, гра, сповнена любов'ю і бажанням розповісти трошки про людей і культуру, надію і ідентичність, історію і проблеми. Дуже тішить, що останнім часом бачу багато таких проектів від людей з різних куточків світу.
Сама гра спочатку трошки перебільшена і наївна, але доволі швидко розкривається, затягуючи своєю затишністю. Окремо відгукнулися теми вимушеного переселення та національної ідентичності, зрозуміло чому. Та й просто якщо цікаво дізнатися трошки про життя невеликих спільнот - рекомендую.
 

Lilit

[поза]штатний глюк
Модератор
Crystal Power
Регистрация
4 Апр 2008
Сообщения
6,177
Реакции
1,331
Amelie

Розробник/видавець
: Two and a Half Studios
Жанр: візуальна новела, жахи, містика, ЛГБТІК+ (святі пудинги, чому я стіко років тупив просто додавати цей тег зі стіма і не морочити голову?!! Ну, тепер от)
Мова: EN
Дата виходу: 2021

Сюжет: одного дня Амелі, якій через епідемію заборонено виходити з дому, отримує листа, цей лист не для неї, але вона вирішує все одно відповісти на нього, бо їй дуже, неймовірно самотньо. Так вона потоваришувала з Софією, яка нарешті зможе приїхати в гості, бо ситуація з пандемією покращилася. Там маєток, в якому живе Амелі, трошки лякає Софію. А сама Софія розповідає дуже дивні речі про те, що може сама в 19 років купувати собі речі і не збирається одружуватися.


Вердикт: в технічному плані, себто стосовно звуку, візуалу і опцій з кодуванням гра чудова, текст на мій смак трошки відстає в третій частині, де все вже дуже очевидно, але історія продовжується і продовжується, плюс останній (тру) ендінг ну занадто нереалістичний. Та загалом за таку ціну ні про що не шкодую, потенціал є і його добре видно.
 

Lilit

[поза]штатний глюк
Модератор
Crystal Power
Регистрация
4 Апр 2008
Сообщения
6,177
Реакции
1,331
The Mermaid of Zennor

Розробник/видавець
: ebi-hime
Жанр: візуальна новела, драма (попереждення: жорстокість, цькування, суїцид, текстом ще всяке насильство)
Мова
: EN
Дата виходу: 2021

Сюжет: Лілак дуже сумує за своїм братом, який три місяці тому поїхав вчитися в Лондон, адже він - єдина в світі людина, яку дівчина кохає і єдиний, з ким їй комфортно. Ще Лілак цькують в школі, ігнорує батько, ображає мати... ніхто не розуміє бідну дівчину, коротше.

з такою назвою простіше просто подивитися трейлер в Стімі

Вердикт: я не експерт в темі розладів аутистичного спектру, але трошки шарю і по-перше різануло оце "autistic girl" в описі, бо перший-ліпший текст про аутизм для, мгм, загальної публіки зазначає, що таке формулювання некоректне. Опис гри ставить хворобу перед людиною, така собі репрезентація. Ну і по-друге текст теж скоріше художній, ніж репрезентативний, нагадав Загадковий нічний інцидент із собакою Марка Хеддона (там автор теж не дуже в темі і не приховує цього).
розводить руками
Просто не люблю, коли оце починається пхання всього і одразу, і побільше. Кхм. Але про новелу все ж.
Уф, це було довго. Не в сенсі кількості тексту, а в сенсі що продиратися крізь страждання депресивної тринадцятирічної дівчини це таке собі. Власне весь сюжет саме про підлітковий ангст і гру я рекомендую тому, що він прописаний чудово, просто це абсолютно не моє я застарий для цього всього.

Ну і приємна мальовка, спрайтів цього ж автора можна ще побачити в Heart Fragment, яку я не рекомендую, але вона є. Перша глава все одно безкоштовна.
 

Lilit

[поза]штатний глюк
Модератор
Crystal Power
Регистрация
4 Апр 2008
Сообщения
6,177
Реакции
1,331
Dark Nights

Розробник/видавець
: Pinlin
Жанр: візуальна новела, отоме, містика, драма (попереждення: жорстокість, цькування, суїцид, насильство, бодіхоррор і всяке таке інше)
Мова
: EN
Дата виходу: 2022

Сюжет: наша ГГня, яка живе сама і їй нудно, ну коротше типовий синдром ОЯШа, але в містечку регулярно зникають люди, сусідів вбивають просто в них вдома, без жодних слідів і мотиву, але... ГГні все ще нудно, тому вона всюди лізе і нікого не слухає.
Вибір роута дуже очевидний і майже на самому початку гри, але логіка в ГГні не з'являється ніде.


Вердикт: Фі. Власне якщо вам подобається отоме, просто порекомендую, гра дійсно надто файно зроблена, щоб бути безкоштовною: візуал, кодування, сцени (їх багато), опції, звук, це величезна купа роботи, за саму якісь виконання якої варто було б брати гроші. Навіть сам по собі текст вичитаний і без помилок, його приємно читати.
Але я почав цей вердикт з "мені гра не сподобалася", бо в першу чергу мене цікавить сюжет і тут по-перше суто моє негативне ставлення до спроб запхати "ельфів на зорельотах", тобто всяких відом, янголів, демонів, зомбі, привидів, Японію ("ми знаємо про Японію з аніме і гугл нам не друг") і все підряд в одну історію без логічних пояснень, і жодної для того потреби. Це можна було б якось пережити, як я пережив всю Амнезію, яка теж отоме, та хочеться ще пояснити автору, що в текстів є структура, що світ, в якому живуть герої, не "просто є", а якось функціонує, персонажі керуються власним досвідом і особливостями характеру, а не сюжетною зручністю, коли приймають рішення - отакі речі. Але якщо суто дивитися на напівголих 2Д хлопців - нема питань, їх тут більш ніж достатньо.
 

Lilit

[поза]штатний глюк
Модератор
Crystal Power
Регистрация
4 Апр 2008
Сообщения
6,177
Реакции
1,331
Ame ni Shite Hito o Hazure
Absent in the Rain

Розробник/видавець
: D10RAMA
Жанр: візуальна новела, романтика, містика, драма (попереждення: жорстокість, суїцид, насильство, бодіхоррор і всяке таке інше)
Мова
: JP, EN
Дата виходу: 2021

Сюжет: сьогодні йшов дощ і наш головний герой і його загадкова семпай з літературного клубу йдуть додому під однією парасолькою.
- Я чула, що той, на кого крапає більше, кохає сильніше, тож... покажи плече.
І так, це романтична новела, але зовсім не буденна.


Вердикт: гнітюче-меланхолійна історія про дощ, спогади, спроби знайти спільну мову і своє місце в житті. Чудово читається вночі під зливу за вікном, або якщо хочеться трошки сумної атмосфери. Музика і візуал прекрасні, плюс текст, який читається як гарна сучасна японська література (трошки нагадує мені короткі історії Оцуічі), з грою слів, промовистими паузами і багатозначністю. Переклад англійською подекуди треба трошки підправити, але не критично.
Дуже приємна безкоштовна новела, яку варто прочитати.
 

Lilit

[поза]штатний глюк
Модератор
Crystal Power
Регистрация
4 Апр 2008
Сообщения
6,177
Реакции
1,331
A Date with Death

Розробник/видавець
: Two and a Half Studios
Жанр: візуальна новела, романтика, містика, драма (попередження: занадто мило, простигосподи)
Мова: EN
Дата виходу: 2023

Сюжет: одного дня в ваше (ГГ можна закастомайзити по повній, від зовнішності і налаштувань статі/звернень, до кімнати і домашнього улюбленця) буденне існування втручається надокучливий звук непрочитаних повідомлень з додатка, який ви не встановлювали і не можете видалити (ну... можете, але ненадовго). І пише вам дехто Смерть, який прийшов по вашу душу, але чомусь не може її отак просто забрати.
Страшний спойлер: назва бреше, побачень в грі нема. Покищо. Можливо.


Вердикт: іноді серед розмаїття усіляких дейтсімів трапляються трошки дивні (і дуже дивні, але то окрема тема), ще рідше ці трошки дивні дейтсіми виявляються чимось більшим, ніж чергова галочка в списку "окей, кажанів я теж романсив" і ця гра - саме такий випадок. Вона проста, затишна і напрочуд мила, бо чого ще чекати від гри про Смерть, хіба ні?
Мабуть аж з часів перших кількох роутів в Mystic Messenger так не відволікався не на сюжет, а просто на сам процес вибору з купи опцій, діалогу і порції здорового гиготіння. А це було дуже і дуже давно. Коротше гра чудова і надто класна, щоб бути безкоштовною, тому додатковий контент рекомендую окремо, там найкращій на мій смак ендінг і з десяток додаткових опцій, яких мені б не вистачало.
 

Lilit

[поза]штатний глюк
Модератор
Crystal Power
Регистрация
4 Апр 2008
Сообщения
6,177
Реакции
1,331
Weird and Unfortunate Things Are Happening

Розробник/видавець
: Sapphire Dream Games / unity на ітч
Жанр: RPG, містика, драма, жахи (попередження: кров, нутрощі, загалом неаппетитно, трошки майже скрімерів, потенційно тригерні теми, суїцид, лайка і таке інше)
Мова: EN
Дата виходу: 2023

Сюжет: Алісія з дитинства бачить істот, яких крім неї більше ніхто не бачить, допоки не підростає її маленька племінниця Дотті, яка бачить те саме, що й Алісія. І найкраща в світі тітка обіцяє маленькій дівчинці, що приїде з сусіднього міста, якщо Дот буде потрібна будь-яка допомога...
І ніхто з них ще не знав, що дуже скоро допомога буде конче необхідна.


Вердикт: перше, що я помітив одразу - вайби Mother/Earthbound, це було в саме серденько, тут взагалі достатньо посилань і прямих вказівок на різні гарні ігри, але саме цю серію просто видно одразу, саме як натхнення, а не ресурс для клонування. Доволі швидко з усіх куточків полізла усіляка хтонь, що теж було окремим бонусом, от ви часто бачите в іграх поєднання хтонічного жаху і милоти? Отож бо й воно! Загалом такі ігри - причина моєї любові до РПГ Мейкера і за них хочеться платити гроші (можна знайти автора на itch, там є ще купа ігор!), бо роздавати стільки роботи безкоштовно просто нечувано.
Якщо любите РПГ за цікаві локації і лор, сюжет і загадки, загалом якщо любите РПГ - хапайте мерщій, таким іграм треба більше реклами і більше гравців, які зможуть їх оцінити.
 

Lilit

[поза]штатний глюк
Модератор
Crystal Power
Регистрация
4 Апр 2008
Сообщения
6,177
Реакции
1,331
я хотів поспати видихнути і писати це на свіжу голову, але мене розпирає
UuultraC

Розробник/видавець: ADELTA
Жанр: візуальна новела, романтика, драма, н\ф, ЛГБТІК+ (попереждення: 18+, жорстокість, насильство, суїцид, зґвалтування (неповнолітніх теж), кров, розчленування, бодіхорор, ерогуро (ага), загалом ця гра навіть мене зробила здивовано підняти брови. Окей одну. Бо американці це локалізували)
Мова: JP, EN
Дата виходу: 2020

Сюжет:
All at once it hit him: this was power too, just as surely as smashing your fist into someone’s face, just as surely as putting a hammer through someone’s skull. The power to make another person crazy with pleasure instead of fear and pain, to have every cell in another person’s body at your thrall.
Poppy Z. Brite, Drawing Blood​
Японія, 1970й рік, розквіт токусацу і, несподівано, справжніх супергероїв, які б'ються зі справжніми кайдзю. Три історії про тих, хто живе під звуки геройської сирени (ні, не повітряної тривоги), б'ється під звуки геройської сирени і, іноді, помирає під ті самі звуки. Кайдзю не з'являються з-під землі чи з океанських глибин, кайдзю це люди, які якимось чином заразилися невідомою невиліковною хворобою, яка перетворює людей на неконтрольованих монстрів.

(це спойлерний ендінг до другої історії, але мені все одно)

Вердикт: одразу скажу, що попередження варто читати дуже уважно, я аж здивований, що гру взагалі повністю переклали англійською і лишили трошечки цензури лише на одному моменті (підозрюю, людина не підписувалася прибирати блюр з вельми специфічного ерогуро). Переклад теж ближче до кінця стає трохи гірше, з'являються помилки в тексті і перекладі, або перекладач втомився, або нерви не витримали, я не знаю, але це не привід псувати текст.
Стосовно ж усього іншого, почну з цього скріна, бо бачу, що непослідовний і уривчастий сюжет з купою прогалин, стрибками в часі і між персонажами, а також необхідністю все це співставляти самостійно в голові заходить не всім. Попередня гра (Hashihime) була більш послідовна, хоча теж складна і багатошарова.
E1CC992523137DE9F37EEE03DBCD8071B7B2E845


Але суто для мене ADELTA наразі в плані тексту-сюжету-візуалу зробили те, що я ще в жодній візуалці не бачив в настільки ідеальному поєднанні, аж дух захоплює. Колір, звук, пози, ракурси, візуал, який справді додає сюжет, поєднується в ціле, тут майже немає текстових описів, здебільшого думки і діалоги, для всього іншого треба використовувати очі, бачити деталі. В цій грі навіть нема вкладки з SG, бо їх майже дві тисячі, сотні зображень, які самі по собі розповідають історію. Розставляють крапки над "і" і акценти в сюжеті. Це наче вишукана старовинна прикраса, на яку хочеться дивитися годинами, бо слова зайві. Гра-коштовність.
Абсолютно неймовірно. Абсолютно не для всіх. Але з усіх візуальних новел, які мені доводилося читати ця - найближча до витвору мистецтва. Не через сюжет, сюжети я читав кращі, хоч і не так вже й багато, але виконання, поєднання тексту з зображенням, довершеність і цілісність? Неперевершено! Більше години мого часу в грі пішли на скріншоти. І я не перебільшую.
 
Сверху